23:54 Sobota 30. 5. 2020 svátek má Ferdinand
holesovice

Jedete na dovolenou? Poraďte se s HAVEX-auto

Ještě vzpomínáte na loňskou dovolenou a už vás čeká ta letošní? Do letních prázdnin zbývá jen několik týdnů, máte už naplánovaný rodinný odpočinek? Aby pro vás plány na léto nebyly noční můrou, ale příjemným čekáním, přispěchali odborníci z HAVEX-auto s prázdninovými radami řidičům.

2. 6. 2015 

Každý řidič, jenž zrovna vymýšlí, kam s potomky v létě vyrazí, by si měl do oblíbených záložek ve svém počítači uložit web www.radyridicum.cz. Právě na tomto webu se každou středu až do začátku letních prázdnin objeví nová rada s tématem dovolené. Nakoupit opalovací krémy a nezbytné potřeby k moři, vyměnit peníze, zajistit cestovní pojištění, zabalit kufry a tak dále a tak dále. Seznam povinností a úkolů, které musejí rodiny, jež plánují na dovolenou vyrazit autem, splnit před odjezdem se občas zdá být nekonečný. 

A důležitou položku na něm tvoří naplánování trasy, kterou za sluníčkem a odpočinkem s dětmi za zády nebo i na poznávací dovolenou, kdy toho chcete stihnout co nejvíce, ale bez stresu a nervů, musíte zdolat. A právě tuhle kolonku na vašem prázdninovém seznamu vám odborníci z HAVEX-auto pomohou jednoduše a rychle odškrtnout v rámci svého prvního prázdninového tématu. Informace pro řidiče na cestě na dovolenou připravili v HAVEX-auto velmi podrobné, řidičům tak ušetří hodiny pátrání na internetu. Můžete se dozvědět, jak dlouhou cestu máte vlastně před sebou, co vás po cestě čeká, kudy se vydat, aby cesta byla co nejkratší. Víte, jakou vlastně potřebujete dálniční známku a co stojí poplatky na silnicích? Je lepší natankovat plnou nádrž v Česku, nebo vyjdou pohonné hmoty výhodněji až za hranicemi? 

Tím ale servis od HAVEX-auto zdaleka nekončí. Bojíte se, abyste cestou za volantem vyčerpáním neusnuli a neohrozili tak svoji rodinu? Nastudujte si na přehledném webu tipy na zastávky během cesty. A máte-li na zadní sedačce dětské znuděné spolucestující, jejichž nejčastější otázka je „Už 
tam budeme?“, nalákejte je na nějakou zajímavost a odbočte z trasy. Prohlédnout si můžete zajímavou památku nebo navštívit zábavní atrakci. A využít přehledný web můžete i ve chvíli, kdy už máte na prázdninách vybaleno, a čeká vás příjemné nicnedělání či akční poznávání daného místa. Když už například bude povalování u moře na vás moc, vydejte se na výlet. HAVEX-auto představuje detailně Slovensko, Maďarsko, Polsko, Itálii, Řecko a Chorvatsko. A na stejné země byla zaměřena pozornost i při přípravě druhého tématu, jež HAVEX-auto v rámci svých rad řidičům před nastávajícím letním volnem představuje a nabízí řidičům, kteří autem cestují za odpočinkem. Turisté-řidiči se díky němu detailně dozvědí, co by určitě měli v dané zemi vidět nebo na čem si jednoznačně musejí pochutnat, aby jejich poznání vybraného místa bylo prostě dokonalé. Vysoké Tatry, Štrbské pleso, Velká Fatra – to je Slovensko. V HAVEX-auto ale myslí i na děti, doporučují jim třeba plážové koupaliště Aqualand v Banské Bystrici, botanickou zahradu a zoo v Bratislavě či Funny Park v Piešťanech. Halušky, brynza, parenica či korbáčik – sbíhají se vám sliny už teď? Spláchnout některou slovenskou specialitu můžete tamním pivem nebo něčím ostřejším – troufáte si na spišskou borovičku nebo pravou slovenskou švestkovou slivovici?

 

 

Chystáte-li se do Polska, nezapomeňte si na seznam toho, co musíte vidět, připsat Polské Beskydy, Bieszczady, Pieniny nebo Stolové hory, dáváte-li přednost horám, a třeba Krakov, Varšavu, Poznaň či Gdaňsk, pokud vás zajímá spíše historie a kultura. A děti vezměte třeba do vodního parku v Krakově nebo je nalákejte na hledání skřítků ve Vratislavi. Pochutnat si můžete třeba na bramborové kartacze nadívané mletým skopovým masem nebo ochutnejte kindziuk – originální sušenou uzeninu.

 

 

 

Benátky, Janov, pláže Lignano Sabbiadoro či Riccione, Rimini. Cítíte se být už jednou nohou v Itálii? A tip na něco dobrého? Vybrat jen jednu či dvě italské speciality, to je snad nemožné, a když k tomu navíc přidáte skleničku tamního neodolatelného vína…

 

 

HAVEX-auto ale láká dál. Na Budapešť a maďarský gulyás, pörkölt či lángos, na řecké ostrovy a památky i nezapomenutelné chutě tamní kuchyně, která bývá označována jako jedna z nejlepších na světě. Ale i na Čechy tolik oblíbené Chorvatsko. I to přece kromě odpočinku, členitých pláží a malebných zátok nabízí tolik k vidění. A završit den můžete v Chorvatsku třeba některou z jehněčích či skopových specialit. Když už budete plánovat letní dovolenou za pomoci webových stránek www.radyridicum.cz, prostudujte si o ostatní „neprázdninová“ témata, která už nejednomu řidiči pomohla dostat se ze svízelné situace v dopravním provozu. Kromě rad na dovolenou najdou řidiči na webu i spoustu dalších tipů.

 

 

 

 

  

 

 

A tak nadále můžete díky radám od HAVEX-auto ušetřit peníze i své nervy. Dostane se vám rady třeba k tomu, jak ovlivnit spotřebu svého vozu, jak bez námahy vyměnit autožárovku a jak správně seřídit potkávací a dálková světla či jak si správně a bezpečně nastavit sedadlo ve voze a opěrku hlavy nebo jak správně a bezpeč ně namontovat střešní nosiče a připevnit dětskou autosedačku.

 

  

Email: inzerce@maurisro.cz
Mobil: 731 377 355
Více informací zde

zpravy-ze-sedmicky
Komerční sdělení
Duhovka gymnázium Vás zve na dny otevřených dveří

Duhovka gymnázium Vás zve na dny otevřených dveří

24.11.2015 a 2.2.2016
Ortenovo náměstí 1275/34
170 00 Praha 7 -...


Komerční sdělení
Jedete na dovolenou? Poraďte se s HAVEX-auto

Jedete na dovolenou? Poraďte se s HAVEX-auto

Ještě vzpomínáte na loňskou dovolenou a už vás čeká ta letošní? Do letních...


Milí čtenáři,

Milí čtenáři,

do rukou se vám tento týden dostalo první vydání magazínu HOLEŠOVICE....


BLAHOPŘEJEME A VZPOMÍNÁME

BLAHOPŘEJEME A VZPOMÍNÁME

Novinka v magazínu Holešovice! Oslaví někdo z vaší rodiny významné...


Anketa Nejlepší na Sedmičce pokračuje

Anketa Nejlepší na Sedmičce pokračuje

Oblíbili jste si anketu Nejlepší na Sedmičce? Nezoufejte, anketa bude...